♥ Welcome to my Blog!
♥ Film, photography, animals, drawing, writing,.. ♥

Květen 2014

Dočasně tu nebudu

27. května 2014 v 9:44 | nikisek001

Helloky všichni, jak mnozí víte, odjíždím směr Anglie-juchuchů!
No, tímto Vám chci ohlásit, že nebudu tento týden přidávat žádné články, prosím Vás tedy, abyste si mě nesmazali ze sb\affs!
Neaktivita je jen dočasná. :)
Vracím se 31.5.
Tak někdy kolem tohoto datumu čekejte článek z Londýna+fotky :)
Těším se na vás- byajaj! :)

Cestovní horečka, aneb jak se chystám na cestu do Anglie?

22. května 2014 v 20:04 | nikisek001 |  O mně a kamarádech
Helloky lidičky!:)
Přináším Vám nové zprávy..
Možná taky někdo jedete v příštích týdnech se školou do Anglie? Ne? :)
Jestli ne, každopádně..my ano.
Už se moc moc moc těším! Ani se to nedá slovy popsat.. zároveň je tu ale i strach, přeci jen, budeme ubytovány s mojí nejlepší kámoškou Vanessou v rodině. Tj., že Vás dají do nějaké tamní rodiny, která se o Vás bude starat. No, a po tom, jak se díváte v televizi na ty zprávy, jak ti atentátníci jsou mírumilovní lidé.. a pak najednou dostanou rozkaz a jsou z nich vraždící maniaci.. je to těžký:(
Bojím se, protože i lidé vypovídají, že by to do dotyčných třeba vůbec neřekli! 6e byli milí, hodní.. atd, no a pak šup vražda sem, šup tam. Každopádně, myslím si, že je nadšení krapet větší než strach. Což je velmi dobře :)
No, teď už dost s tím násilím a skokem k cestovní horečce!
Už si pomalu balím, protože 27. jedeme.. budeme tam do 31., takže bezvá!:3
Jedeme autobusem a trajektem, což mi přijde sice méně pohodlné jak ten tunel, ale je to lepší, protože když jedete trajektem, uvidíte Dover, zříceninu na Doveu, přístav, no zkrátka, něco zažijete, kdežto s tunelem, který vás za chvilku vyplivne na druhé straně si moc srandy neužijete :)
Budeme chodit po nejrůznějších památkách, od čínské čtvrti Soho, přes Buckinghamský palác až po Stonehange.
Na ten se taky těším nejvíc, na Stonehange- proč? Mám ráda všechno tajemné a kouzelné, magické, tudíž je toto přesně pro mě! :)
Myslím si, že za těchto pár dní v Londýně toho hodně zažijeme a uvidíme.. určitě si musím vzít foťák! Páč se bude fotit a fotit! :)

A teď pár fotek k Londýnu- z googlu
Tover bridge

Bigban a Houses of Parlament

London Eye

Klasická telefonní budka+v pozadí dvoupatrový autobus(tipycký pro Londýn)

Stonehange- zajímalo by mě, jak se tam ty šutry dostaly!

Buckingham palace

A to by bylo prozatím vše, určitě se do té doby, než odjedu ještě ozvu.. a potom se můžete těšit na podrobný popis našeho výletu! :)
Byajaj lidi :)

Bleskovka- o mně

17. května 2014 v 17:01 | nikisek001 |  O mně a kamarádech

Ahoj všichni!
Neměla jsem námět na žádný inteligentní článek, ale nechtěla jsem aby na blogu bylo pusto prázdno, zkoumala jsem..bádala jsem a přišla jsem na bleskovky!
Vytvořila jsem novou rubriku, sem tam.. budu se snažit minimálně jednu měsíčně, budu pořádat bleskovky.
Za bleskovku bude vždy ta stejná výhra- a to reklama na Váš blog, která bude v hlavním menu po dobu jednoho týdne.
Tak tedy, první bleskovka bude o mně, vím, že jsem toho o sobě moc nepsala.. ale... je tady jedno ale.. :)

PRAVIDLA:
Odpověď můžete hledat kdekoliv na tomto blogu! Je dovoleno bádat a hledat- v rubrice ,,O mně a kamarádech,, je i článek o mně, název sám o sobě napoví ps- je to až na druhé straně v této rubrice! musíte sjet pod tu reklamu a kliknout na druhou stranu :) :D, další nápovědy naleznete v hlavním menu.. v informacích o autorovi-profil, no, víte toho víc než dost, máte kde hledat.. :)
..takže když se Vám chce, přeci jen, je hnusné počasí, kdo by něco dělal.. a tak alespoň menší zábavička. :)

OTÁZKY:
1. Jak se jmenuji?
2. V jakém jsem narozená znamení?
3. Mé oblíbené zvíře je .......
4. Má oblíbená barva je .......
5. Kdy jsem se narodila? (stačí den a měsíc)
6. Můj oblíbený seriál?

To by bylo všechno, myslím si, že je to docela jednoduché, když hledáte :)

Takže, hodně štěstí!... :)

Měsíc reklamy svého blogu získává ten, kdo má minimálně 4 otázky dobře! :)

PES vs KOČKA

15. května 2014 v 15:08 | nikisek001 |  Jiné
Již staletí se vedou spory o tom, kdo z nich je oblíbenějším mazlíčkem, kdo z nich je chytřejší a koho z nich bychom měli doma raději...

PES
Říká se o něm, že je to nejlepší přítel člověka. Dokáže nám pomoct v každé situaci, bavíme se s ním, donutí nás k pohybu. Samozřejmě i o psa se člověk musí řádně starat..není to jen o zábavě a lásce, ale i o starostech.
Psům je jedno jak jeho pán vypadá, miluje ho ať je tlustý, nebo hubený, má brýle, nebo vidí jak orel. Psi nejsou lidi, proto jim nezáleží na tom, jak kdo vypadá.
Dávným předchůdcem psa je vlk, znám jen jednu vyjímku a to je čivava, říká se, že předchůdcem čivavi je liška. Nevím jak to je, ale vedou se o tom řeči. Každopádně, ať je pes malý nebo velký, můžeme ho naučit různým povelům a cvikům.
Mezi nejčastěji učené povely patří:
-sedni
-lehni
-přines
-zůstaň
-dej pac
Nyní je mezi lidmi i velice oblíbený povel ,,štěkej,,.
Když potom chceme, aby náš miláček uměl daleko lepší triky, musíme tréninku obětovat spoustu času.. můžeme ho ale naučit i překulit se, honit si ocásek, lehnout na záda a dělat mrtvolu,.... atd. Zkrátka..jsou desítky možností, co psa naučit. Myslím, že pro spoustu lidí je pes ten pravý nejlepší přítel.

KOČKA
Někdo je větším zastáncem koček. Kočičky dokáží být velmi přítulné, ale většina koček je mazlivá jen když má náladu.
Nemluvím ale o všech, určitě existují kočky, které bez lidské společnosti nevydrží a musí se pořád nechat drbat.
Když budeme opravdu hodně trpěliví, dá se řžíct, že nějaké triky by se mohla naučit i kočka. Ale podle mě je to zvíře spíš samostatné, volné, ne připoutané a poslušné.
Spousta koček určitě slyší na jméno a přijdou na jeho zavolání, to ale není pravidlem. Tyto zvířata jsou většinou drsně hravá..a to tím způsobem, že mají velkou potřebu lovit a používat drápky...
Jak se říká, když má někdo doma kočku, jde to poznat.. to je zajisté pravda, ve většině případů má totiž dotyčný doškrábané ruce.
Najdou se ale taky kočky, které drápy používjí jen na hru s míčkem a na ruce se nesoustředí (když jim nic neděláte), takovou kočku znám ale pouze jednu...
Výhodou koček je to, že je nemusíme venčit. Potřebu vykonávají do kočičího záchůdku, který pak jednodušše vyčistíme.
Pro starší, či né moc aktivní lidi je kočka příjemnou volbou.
PES vs KOČKA -výzkum
Ptala jsem se celkem 20ti lidí, jestli má radši kočky, nebo psy. Výsledek byl takový, jaký jsem zhruba předpokládala.
13 lidí mělo větší slabost pro psy, 7 pro kočky.
Nevím jak vy, ale já to čekala..přijde mi, že víc lidí má radši psi než kočky.


Čím zástáncem jste vy, máte radši kočky nebo psy? Hlasujte v anketě..
Můžete se vyjádřit do komentářů, proč je vám sympatičtější právě to zvíře.

Zvířata a Svět kolem nás..

5. května 2014 v 18:26 | nikisek001 |  Jiné
Co by byl život bez zvířat, co by byl Svět bez zvířat? Co je to vlastně Svět? Jen krutá realita?
Život bez zvířat, Svět bez zvířat by byl jako moře bez soli, jako pes bez blechy, jako potkan bez ocasu...
Zkrátka řečeno, svět by byl bez zvířat pro mnohé ztracený a již né tak pěkný jako býval.. byl by jiný, nebyl by tak jemný.. Protože jediné, co ještě dělá lidi lidskými jsou zvířata... myslíte, že kdyby nebyli, všichni lidé by byli zlí,stejní a hrubí? Myslím že ano.. A když ne všichni, alespoň většina určitě...
Někdo by si nedovedl svůj život bez zvířat představit...
Mezi tu skupinu lidí patřím i já.. kdyby neexistovala žádná zvířata, všechna by vymřela, nebo tak podobně, byla bych ztracená duše ve Světě jako jehla v kupce sena...
Nemyslím, že to tak cítí všichni lidé, ale já rozhodně ano...
Bojím se, že lidem již nezůstalo nic jiného, co je dělá lidmi...
Bohužel, bez nás lidí by bylo na tomto světě líp..
I přesto, že si teď někteří říkáte..ne, to určitě ne, jsme to jediné co tento svět zachrání... pravý opak je tomu pravdou! Jsme totiž to, co zažene tenhle svět i ostatní světy do záhuby.. Lidé zničí vše živé co je ve vesmíru.. pevně tomu věřím... Jsme totiž tak bezohlední (někteří), že spousta lid (i já) se stydí za lidstvo a nechce být člověkem... je mi líto, ale je to tak....

Koukněme se na to ale z té lepší stránky.... existují zvířata.. ty, co nám vždy pomůžou, ty, co náš svět drží nad vodou.. ty, co náš svět zachrání( nebo se alespoň pokusí).
Kdo tvrdí, že zvířata nemyslí tak jak lidé a nemají city, je jen.. jak to íct- hloupí člověk!
Zvířata mají na své city stejná práva jako my lidé.. copak nám někdo zabraňuje cítit a chtít?
Jak by Vám bylo, kdyby vám někdo zakazoval nebo nedoceňoval lásku k vašim blízkým? A takto se cítí zvířata u nás u lidí? U některých ano...
Já svoje zvířata miluji, nedokážu si bez zvířat představit samu sebe... a proto bez zvířat nehci žít...
Miluju svého psa, stejně jako potkana i šneky... mnozí si řeknete, nejde milovat stejně psa a šneka.. ale jde! Když umíte svojí lásku spravedlivě rozdělit...
Někdy si hraju se psem, jindy zase se šneky, pak vytáhnu potkánka... a nikdy nikdo není den bez kontaktu s lidmi... To by podle mě bylo týrání.. copak je normální pořídit si zvíře a nehat ho a nevšímat si ho? Není!
A jestli to někomu normální příjde... to vy nejste normální...
Na co si to zvíře pořizuje někdo, kdo na něj nemá čas? Hah..to teda nikdy nepochopím.. je to proto, aby mohl říkat... mám psa? Aby mohl tvrdit, že má rád zvířat? Proč? Proč to lidé dělají.... nesnesu pomyšlení na jedno trpící zvíře, natož pak na stovky, tisíce, miliony trpících zvířat.. Bohužel je nejspíš faktem, že víc než šťastných zvířat je právě smutných a trpících...

Koukejte se nad sebou zamyslet lidi! Copak chcete, aby opravdu lidé způsobili převrat v celém vesmíru a zničili tak vše, co máme tak rádi? Zničili vše, co záhadně a tak dlouho rostlo.. až do této podoby?
Lidi, pošlete tuto zprávu dál... prosím Vás, zamyslete se nad svým chováním a myslete i na ostatní, ne jen na sebe.. není to, že v prvé řadě já.. v prvé řadě jste vy, jsme my.. my všichni! Ne jeden.. ať už je prezident, miliardář.. nedělá to z něj nic víc, než člověka...
Prosím, jestli jsi mezi těmi, co tenhle článek četli celý, zkopíruj si poslední část (tmavě vyznačenou) a zvěřejni ji..kdekoliv, jen ať se lidé alespoň pokusí něco si uvědomit a zkměnit svět...)

Děkuji moc za přečtení, doufám, že si začneme postupem času uvědomovat čeho jsme součístí a začneme se svojí zemí žít v harmonii.Není přeci normální testovat vše na zvířatech! A to nemluvě o myších a laboratorních potkanech! :(
Proč se to děje?! Proč, když jsou všude kolem nás takové technologie lidé nejsou schopni přestat mučit nebohá zvířata?! Copak ta myš a ten potkan můžou za to, jak vypadají?! Že mají holý ocas a někdo se jich bojí?!
Joo, to kdyby někdo zkoumal a pitval psa, kočku, nebo klidně křečka.. to by všichni kroutili hlavou a chudáčkovali... ale když je na pitevním stole myš\potka.. tak je to snad v pořádku?!!!!!!! To si nemyslím! Vždyť to zvíře má taky srdce a duši.. ostatně, nemohu říct, jako lidé.. protože lidé, co tohle dělají, ji nemají!!!!!! To zvíře opravdu nemůže za to, že z něj někdo má panickou hrůzu.. copak se pitvají blázni, nebo vrahové?! Lidi z nich taky mají strach,ale je to člověk, že ano.. takže se na něj nesmí ani šáhnout...

Tento článěk je poměrně dlouhý, ale je k zamyšlení.. prosím, nenech zvířata trpět činy lidí! Je to totiž nelidské!

MILUJTE TENTO VESMÍR, MILUJTE TO, CO SE TAK DLOUHO VYVÍJELO A ČEKALO NA TO, ABYCHOM TU MY, LIDÉ, MOHLI ŽÍT! ŽIJTE SE SVOU ZEMÍ V HARMONII, NIKOLI V RYVALSTVÍ!