♥ Welcome to my Blog!
♥ Film, photography, animals, drawing, writing,.. ♥

Září 2014

Topná sezóna záhajena

30. září 2014 v 18:54 | nikisek001 |  Jiné

Oficiálně se zahájila topná sezóna. Ale s ní i neodmyslitelná zimní ,,nemoc,,- rýma.
Trpíme jí asi každý.. ten kdo ne, ani neví, jaké má štěstí a čemu se vyhýbá!
Kvůli rýmě jsem z každodenního používání vyřadila svůj oblíbený BB-cream, pudr, i krémy.
Jednak kvůli tomu, že bych se stejně celá rozmazala od utírání nosu ale taky i proto, že aromatické krémy zrovna nepřispívají k léčbě této útrapy.

Klasickým léčebným postupem je stříkání slané vody (Vincentky) do nosních dírek... ale pomáhá to vůbec?
Dle vlastní zkušenosti mohu říci, že ne.
Rýmu mám celý život.. vyzkoušela jsem snad všechny kapky co existují.. a žádné dlouhodobé účinky.

Co tedy opravdu pomáhá?
Mně pomáhá, když jsem ve sprše\vaně, dýchat nosem horký, spařený vzduch z horké vody.
Já osobně si dávám velmi, velmi teplou sprchu... někdy až vařící (btw, vím že to není zdravé)- proto toho využiji i pro jiný účel.
Jinak nevím o ničem, co by pomáhalo na rýmu.. Víte o něčem Vy?

Se zimou (myslím teplotně) přichází i má klasika- ruce jako mrtvola!
Nevím, jestli to tak máte někdo z vás, ale já mám celý den naprosto ledové, nedokrvené ruce- jako upír.
Můžu být navlečená do mikiny i bundy, ale ruce nikdy nezteplají. Můžu mít už jen preventivně přitisknuté ruce na krnku horkého čaje\kávy, ale je to jen dočasné.. uběhne minutka a ruce jsou opět jako led.
Abych pravdu řekla, je to i na obtíž (nemyslete si že nějak přeháním), ale když jsou ruce zmrzlé, není v nich pořádný cit. Z toho vyplývá, že psaní, ťukání do mobilu, či jiné ,,prstové činnosti,, jsou mým organismem ,,neschváleny,,.
Nejde pořádně držet tužku, a pak se divím, že sešity mám nadrápané jako kočka. Semtam mi uteče písmenko nahoru, dolů, doprava nebo doleva... neovládám pero...
Možná vám to přijde jako nesmysl, ale je to obrovská nevýhoda.

A abych se vrátila zpět k samotnému nadpisu, včera se nám spustilo topení!
Poslední zářijové dny a protopíme je?
Zvláštní- o víkendu bylo 23 stupňů a chodila jsem venku v tílku, dneska 10 a nabalená v chlupaté mikině a chlupaté vestě.
Dokonce mám už vytáhlé kozačky a koupenou novou zimní bundu (boží zimní bundu!:)).
Letos ta zima přišla nějak rychle... jako by léto nebylo...
A tak alespoň doufám, že letos nebude zima jako loni! To byla hrůza! Žádný sníh- jenom břečka. Nevíš, jestli prší, nebo sněží... no děs a hůza..
A když už přišla ta zima tak brzy, doufám, e alespoň tedy bude stát za to! Přála bych si po dlouhé době sníh o Vánocích.. kupu sněhu! Mráz kreslící na okno a barevné sýkorky v krmítku...
No, snad tato zima po dlouhé době vyjde.. :)


A co vy a podzim\zima?

Podzimní obrázky pejsků

24. září 2014 v 18:59 | nikisek001 |  Chov psa (rady tipy atd)
Ahojky :)
Rozhodla jsem se Vám zlepšit náladu a přidat roztomilé fotky pejsánků na podzim.
Doufám, že se Vám budou líbit..
Zdroj obrázků je google\obrázky.
Jedna z fotek má i přidaný citát, ten jsem vymýšlela sama! Tak kdyby ji někdo kopíroval, prosím se zdrojem.

1.
2.

3.

4.

5.

6.
7.

8. Tu je ten citát- kopírovat se zdrojem!
Tak který obrázek se Vám líbí nejvíce? :)

Mně poslední (Husky) :)

nikisek001

Podzim

22. září 2014 v 17:25 | nikisek001 |  Jiné
Podzim je již oficiálně tu.
Den je již srovnaný s nocí. Barvy se těší na svůj přístup, vítr se vrátil z daleké cesty.
Ano, je to tak.
Někdo si říká... chjo, podzim, zima, sychravo a navíc deště a bláto.... málokdo ale vidí pohodu v teplém svetru s čajem v ruce... pozorování listů, jak se jejich barva mění...
Zkuste i přes všechna negativa hledat i na podzimu něco dobrého, přece není to jen počasím, ale i kouzlem, co tvoří podzim.

Já osobně mám podzim docela ráda.. sice musíme vytáhnout bundy, ale není to jak parné léto, kdy nemůžeme dýchat, je hnusné horko... teď je to tak akorát... stačí teplejší mikina a tenisky...
Alespoň nejste unavení z horka... Přijdou i malé mrazíky, třeba nám něco namalují na okna.

Dovolte tedy, abych tímto článkem přivítala právě ten krásný, barevný a příjemný podzim.

Na podzim můžete i popustit uzdu svojí fantazije a využít přírodní materiál pro vyzdobení oken, parapetů, či pro dekoraci bytu. Klasickým symbolem je pro podzim již o mnoho let vyřezaná dýně a dýně vůbec..listy, jablka... :)
Dýně (také jako symbol halloweenu\dušiček) se dá vyzdobit např. technikou vyřezávání,napichování,atd... Je jen na vás, jak moc bude vaše dýně vyzdobená. Vydlabaná dýně (také sloužící jako svícen) se pak dá využít i jinak... nemusíme dužinu vyhodit.. je i spousta receptů na dýňové koláče, buchty nebo třeba polévky. Zrovna takovou jsme včera měli, byla výborná. :)Uznejte, není to kouzelné? :)

Podobně můžeme využít i kaštany.. např. na stavění kaštanových zvířátek.. v sobotu jsme s mým malým bratrancem vyráběli žirafí rodinku. Myslím, že se povedla (foto nemám ).

Jedna z pochoutek podzimu je kromě dýně a jablek i ořech. Mám moc ráda ořechy, ale zdá se mi, že letos jsou nějaké malé a tvrdé... No, snad najdu nějaký dobrý strom. :)


Dýně se dají využít i nevydlabané a neupravené.. vypadají dobře i samostatně, i ve větším množství.. :)


A co máte na podzimu nejraději vy? Čaj a svetry, nebo kouzlo,barvy a chladno? :)

Blog.cz blbne!

15. září 2014 v 18:17 | nikisek001 |  Jiné
Woooow, konečně mi šlo se přihlásit..!
Nevím, jestli se vám to taky stává, ale Blog.cz mi blbne čím dál víc!
Mají v tom tak debi*ní systém.. opravdu, sebemenší aktualizace nebo změna a seká se, nejede nebo tak podobně.. Už asi 10 dní mi nejde se přihlásit.. tak sem to zkoušela každej den ale nic.. taky se vám to stalo?
BTW: Omlouvám se, že jsem nekomentovala a neobíhala affska, prostě to nešlo, bez přihlášení, bez nového článku... omlouvám se...Tak to je vše.. jen jsem chtěla říct, proč nepřidávám články a zeptat se, jestli se vám to taky stává :)

nikisek001

Zvířata pro chov v bytě 1 (křeček,morče,králík)

8. září 2014 v 18:10 | nikisek001 |  Jiné
Myslím, že většina z vás bydlí v bytě. Proto jsem se rozhodla napsat článek o chovu zvířat v bytě.. která zvířata se do bytu hodí a která naopak ne, jak o ně pečovat a co potřebují se nyní dozvíte.

KŘEČEK
Jistě velmi oblíbená volba bytového mazlíka, především pro menší. To ale není pravidlem..i spousta starších jedinců zbožňuje tohoto malého tvorečka. Zamilujete se do něj díky jeho malinkým pacinkám, nebo snad roztomilým kukadlům?
Chov- Je lepší křečky chovat po jednom, křečíci však snesou i společníka-je možné, že se poperou, ale není to nic vážného.Pro zlepšení vztahu s křečkem se řiď fotonávodem pro skamarádění ZDE
Potřeby- Je nutné mít klec, pítko a misku na jídlo... zrní (směse) se kupují ve většině případech ve zverimexu, seženete zde i pamlsky a lizy (minerální kameny). Poté je již na vás, zda svému společníkovi pořídíte i nějaký pelíšek, nebo ho necháte zachumlaného v pilinách. Pro vytvoření pelíšku přírodního natrhejte kapeskíky (papírové!) na kousky a vložte je křečkovi do klece. Dříve nebo později si je odtáhne a vytvoří z nich svojí postýlku. Pokud chcete ale pro svého miláčka komfortnější pelech, můžete mu vyrobit závěsný hamak a řídit se dle fotonávodu ZDE .
Rozhodli jste si pořídit křečka? Nejdříve si o něm zjistěte více ZDE .
Než si zvířátko přinesete domů, připravte vše tak, aby byl v přepravce (popř. krabici) co nejmenší dobu!
Fotonávod na přípravu klece pro křečka najdeš ZDE .


MORČE
Morčátko je již o něco větší než křeček, proto je nutná zvýšená a intenzivnější péče.
Chov- Morčátko by se již mělo denně vytahovat.. upevňovat si vztah, laskat ho.. Je to přeci jen již o něco větší zvířátko a potřebuje vaši lásku. To přeci každé zvíře, i ten křeček. Chovají se většinou po jednom, ale někdo chová pár. To ale, pokud nechcete mladé, nedoporučuji.
Potřeby- Zajisté je to klec, pítko, miska na jídlo a často i držák na seno (lepší je železný, než plastový). Morčátku můžeme také pořídit hračky, nebo hlodadla.
Pro morče není vhodná voda. Spousta lidí ji jim dává, ani o tom neví, ale škodí jim to.. voda je na ně moc chlorovaná a proto se ve zverimexech prodávají speciální tekutiny pro hlodavce (i pro křečky, králíky, atd.. Je to vhodnější než voda), tekutina je modrá a nějak nevoní. Pro morče bychom mohli mít i přenosku pro venčení. Ano, morčátka již můžeme venčit. Existují na ně i vodítka, z těch se ale často morčata vyvlékají. Přenoska je také vhodná pro návštěvy veterináře (kontroly atd.).
Morčeti by se měli stříhat pravidelně drápky, musíme si ale dát pozor, abychom nestřihli do masa. Na stříhání drápků se prodávají speciální kleštičky! Zatím jsem ještě nepotkala morče, co by kousalo. I to se ale může stát.

KRÁLÍK
Ještě větší zvířátko by bylo libo? Králík je skvělá volba! Je již podobnější např. velmi oblíbenému a chtěnému pejskovi!
Chov- Neznám nikoho, kdo by choval králíčky po dvou a více jedincích. Takže bych řekla, že se chovají taktéž po jednom (pokud nechcete chovný pár). Králík je již vyvinuté zvíře, které musíme každý den vytahovat! Musí se proběhnout.
Potřeby- Velká, prostorná klec, pítko, miska na jídlo a přenoska (nebo košík) jsou nutností! Poté kleštičky na drápky a vitamíny. S králíkem se již chodí na pravidelné kontroly k veterináři. Občasně i očkování. Stříhání drápků je nutné provádět pravidelně, jinak se může stát, že drápky zarostou nebo přerostou, potom by byl pro králíčka velmi bolestivý jakýkoliv pohyb. Venčení je pak záv´bavou jak pro zvíře, tak i pro páníčka. Vodítka (postrojky) na králíky jsou dnes již běžně k dostání. Potkávám lidi, co venčí králíčky stejně jako pejsky. Takový králík by se nám z vodítka již neměl vyvléknout, i tak ale musíme dávat pozor.
Pro lidi, co nemohou\nechcou mít v bytě psa je podle mě králíček skvělou volbou. Dá se s ním pomazlit, hrát si a i se něco naučí, musíte mu ale věnovat spoustu času! Ostatně, každé zvířátko se může něco naučit, když se mu budeme bedlivě věnovat.

Tohle je první část mapy pro chov zvířat v bytě... Na co se můžete těšit v další části? To je překvapení...
Tak bedlivě sledujte rubriku ,,JINÉ,, .. objeví se zde i další části.. :)

nikisek001

Informační článek

1. září 2014 v 11:30 | nikisek001 |  O mně a kamarádech
NAROZENINY
Ahojky lidičky... dneska mám narozeniny! :)
Ano ano, je mi 15! :) A jsem deváťák! :)
Dětství už je oficiálně uzavřeno.. mám občanku! :)
BTW je za námi 1. školní den!!!!!!!!! Jak se cítíte? :)

Moje oslava narozenin bude o tomto víkendu.. máme rodinou oslavu, kde budou všichni co mám moc moc ráda :) S nejlepší kamarádkou si půjdeme někam sednout s mamkama.. ona měla taky narozeniny :)

ČLÁNEK O GUMIČKOVÁNÍ
A jestli si chcete počíst o gumičkování a kouknout na návod.. na blogu mém a mojí kámošky je teď nový článek o gumičkování i s návodama :)

Taky Vám chci dát odkazy na stránky na fb, kde buď spoluadminuji, nebo mám svou stránku :)
Tenhle článek je tedy takový informační :)
FB STRÁNKY
Stránka kde jsem jednou z adminek- I pes je členem rodiny
Moje stránka, kterou teprve rozjíždím- Packa v ruce, úsměv na tváři.
Moje stránka o gumičkování, kterou také rozjíždím- Gumičkování
ASK
Můj ask ZDE

EMAIL
Sice už tu někde je, ale pro jistotu, kdyby jste něco potřebovali.. :)
tauvinklovanikola@seznam.cz

CO PLÁNUJI?
Plánuji určitě nějaký ten ,,inteligentní,, článek.. kde budou věci, které vám pomohou např s chovem nějakého zvířátka, nebo rady a tipy...
Potom chystám fotočlánek :)(fotonávod)
A plánuji nějaká videa do rubriky -Chov psa- a to jak naučit nějaké základní i divadelní povely :)
Pak také vido o tom co jsem dostala k narozeninám...
A videoodpověď, protože dvě jsem vymazala z účtu yt- byly staré a již nepravdivé :)
Takže, jestli se teď chete na něco zeptat.. můžete, jinak ale bude prostor na otázky v nějakém specifickém článku :)
PTEJTE SE NA OTÁZKY DO VIDEOODPOVĚDI DO KOMENTÁŘŮ pokud chcete :)
NA TÉMA ŠKOLA!!!!!!!!!
Videoodpověď je tématická, na otázky nesměřující ke škole neodpovídám! :)

To by bylo vše... tak užívejte, dokud se ještě neučí na plné pecky a mějte se suprově :))